Posted By
O pieniądzach i oszcządzaniu

Niejednokrotnie już słyszeliśmy w życiu spostrzeżenie, że środki finansowe szczęścia nie dają. I na prawdę dużo jest prawdy w tych słowach, bo pewnie niejeden z nas w swoim sąsiedztwie ma lub spotyka osoby, które absolutnie nie narzekają na brak środków majątkowych, niemniej jednak patrząc na ich styl życia, wielokrotnie brak szczęścia rodzinnego, za nic nie zamienilibyśmy się z nimi. Jednak prawdą jest również uzasadnienie, że brak pieniędzy prowadzi do nieszczęść.

I to jest też prawidłowe określenie, wszakże wielokrotnie posiadanie środków finansowych w odpowiedniej ilości może wpłynąć na polepszenie stanu zdrowia poprzez zakup niezbędnych, a drogich lekarstw, czy również wręcz uratować życie. Pieniądze są jak tlen, zwyczajnie potrzebujemy ich i tyle.

Zasadniczo w takiej kwestii jak zarabiać pieniądze są 2 drogi. Jedną z nich jest praca na posadzie, druga to własna działalność gospodarcza. Jeden i drugi sposób zarabiania ma swoje plusy i minusy, to którą drogę wybierzemy, zależy na prawdę bardzo często od naszych indywidualnych predyspozycji. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie tego, że mogliby 40 lat pracować na posadzie, a inni nie widzą siebie w roli przedsiębiorcy. Natomiast opisane wcześniej działanie ma wspólny mianownik, musimy się nauczyć bez względu na to, w jaki sposób generujemy pieniądze, jak je oszczędzać.

Najważniejszym krokiem na początku, kiedy idzie o finanse, jest to ażeby nie wydawać więcej niż zarabiamy. Przy zakupach nie działajmy impulsywnie i pod wpływem rozmaitych promocji nie kupujmy produktów, tak faktycznie nam zbędnych. Poza własnego indywidualnego konta bankowego, na który wpływa pensja, załóżmy też rachunek oszczędnościowy i na nim gromadźmy w formie lokaty krótko albo długoterminowej środki pieniężne. Pozwoli to nam zabezpieczyć finanse na taką chwilę, gdy pieniądze będą nam naprawdę potrzebne, na przykład w związku z nagłą chorobą, niespodziewanym remontem, czy też przeznaczymy je na niepowtarzalny letni wypoczynek z najbliższymi.
Zobacz: czym jest kredyt hipoteczny.