Posted By
Osłony na okna – plisy

Przy aranżacji pomieszczeń niewątpliwie warto wybrać odpowiednie osłony na okna, które nie tylko podniosą walory estetyczne pomieszczenia, a zatem będą stanowiły dekoracje, ale również zwiększą komfort użytkowania wnętrza. Aktualnie klienci mają bardzo zróżnicowany wybór przyszłościowych i praktycznych odsłon okiennych, a więc ze stuprocentową pewnością uda im się wybrać rozwiązanie dopasowane do ich potrzeb czy również preferencji. Niedawno szczególnym zainteresowaniem cieszą się plisy okienne, które są wybierane nie tylko i wyłącznie przez właścicieli mieszkań czy domów, ale również lokali biurowych czy też budynków handlowych i usługowych.

Należy pamiętać o tym, że są one dostępne w różnorakich wariantach kolorystycznych czy także wzorniczych, a więc ze stuprocentową pewnością uda nam się wybrać taką osłonę, która będzie dobrze dopasowana do stylistyki danego pomieszczenia.
Dlaczego warto wybrać plisy na okna?
Pośród bogatej oferty przyszłościowych osłon okiennych z całą pewnością warto zainteresować się produktem takim jak plisy na wymiar. Przede wszystkim będziemy mogli dobrać takie plisy, które będą perfekcyjnie pasowały do wielkości i kształtu czy też położenia okna. Dodatkowo, takie plisy wykonywane są z materiałów najwyższej jakości, a zatem w głównej mierze tkanin zaciemniających, które nie przepuszczają światła, niemniej jednak też z tkanin termoizolacyjnych. Materiały termoizolacyjne na zewnętrznej stronie pokryte są specjalną masą perłową, która z ogromnym skutkiem odbija promienie słońca, a zatem tym samym ogranicza też nagrzewanie się pomieszczenia w okresie wysokich temperatur. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że materiały wykorzystywane do wykonania plis mogą być prane, a jest to rozwiązanie perfekcyjne wręcz dla alergików czy też osób dbających w szczególności o higienę w pomieszczeniach. Warto dodać również o tym, że plisy okienne, które zostały zrealizowane z tkanin zaciemniających mogą być po obu portalach w jednakowym kolorze, ale zewnętrzna strona może być biała, co powoduje mniejszą absorpcję ciepła przez tkaninę. Warto pamiętać również o tym, że takie tkaniny zaciemniające posiadają warstwę gumową, która ogranicza przypływ światła do pomieszczenia. Ogromną zaletą takich plis jest również to, że są bardzo łatwe w montażu a także dają sposobność kontrolowania nasłonecznienia wnętrza.

Więcej informacji: plisy na wymiar.