Posted By
Przepiękna, betonowa dekoracja

Tani beton architektoniczny

W innowacyjnych aranżacjach pomieszczeń coraz częściej można spotkać bardzo na prawdę ładny i kosztowny dodatek, czyli betonową ścianę. Jeśli cenicie prostotę oraz minimalizm, to na pewno betonowa ściana przykuje waszą uwagę. Jest to dość drogi produkt, niemniej jednak jest niesamowicie efektywny.

Beton architektoniczny świetnie testuje się jako oryginalny dodatek do wnętrza, ale też jako tło dla innych mebli znajdujących się w danym domu lub mieszkaniu. Dobrze skomponowana betonowa ściana z dodatkami i meblami będzie prawdziwą ozdobą waszego domu lub mieszkania. Betonowe ściany na nieszczęście posiadają kilka minut, z którymi zdecydowanie warto się wcześniej zaznajomić. Jednym z największych minusów jest skomplikowane dobranie mebli oraz dodatków do ściany betonowej. Sama betonowa ściana jest niewyobrażalnie efektowną, niemniej jednak zimną konstrukcją, dlatego wymaga dodatków i mebli, które ożywią i ocieplą dane wnętrze. Jeśli zdecydujecie się na dość przeciętne meble w nudnych barwach, to pełne pomieszczenie nabierze jeszcze zimniejszego charakteru. Beton dekoracyjny jest więc de facto pięknym produktem, niemniej jednak bardzo skomplikowanym do skomponowania z pozostałymi meblami i dodatkami. O ile zatem jesteście zdeterminowani do posiadania betonowej ściany w swoim domu, to warto zatrudnić architekta, który pomoże wam wybrać odpowiednie meble a także dodatki.
Drugim minusem betonowej ściany jest niestety cena tej dekoracji. Betonowa płyta architektoniczna jest dosyć drogim materiałem, szczególnie gdy za jej pomocą chcecie utworzyć całą ścianę. Koszt takiej dekoracji zaczyna się od pięciu tysięcy pln. Bez wątpienia jest to minimalna cena, jaką możecie zyskać za tego typu dekoracje. Zazwyczaj są one znacznie wyższe, niemniej jednak o tym decyduje wielkość zamówionej ściany oraz rodzaj wykorzystanego betonu architektonicznego. Każda ściana betonowa jest wykonywana na specjalne zamówienie klienta, dlatego trudno jest wycenić przeciętny koszt realizacji tej inwestycji. Bez wątpienia każdy specjalista przygotuje dla was wstępny cennik, abyście mogli zorientować się, czy posiadanie odpowiednie pieniądze do stworzenia betonowej ściany.
Zobacz również: betonowe płyty elewacyjne zewnetrzne.