Posted By
Do czego służą konfiguratory zamówień?

Cenniki zamówień dostępne online cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej firm decyduje się je wprowadzać na swoich wortalach, tak by ułatwić swoim klientom konfigurację zamówienia. Są to narzędzia charakteryzujące się szybką i zwyczajną obsługą, co oczywiście stanowi jedną z ich największych zalet.

Jest to rozwiązane szczególnie przydatne w sytuacji produktów, które wymagają personalizacji. A do tej dziedzinie należą na przykład rolety, markizy tarasowe czy okna. Dzięki cennikowi on-line klient szybko sprawdzi sposobności w zakresie danego projektu i pozna ostateczną wycenę, co umożliwi mu podjąć decyzję. Więc wprowadzenie przez daną firmę możliwości skonfigurowania indywidulanego zamówienia jest ukłonem w stronę klienta i wyrazem szacunku dla jego cennego czasu.
Konfiguracja zamówienia przez internet
Konfiguratory są narzędziami intuicyjnymi, więc nikt nie powinien mieć kłopotu z ich obsługą. Przeprowadzają klienta przez kolejne etapy, dokładnie informując, co jest niezbędne, ażeby przejść do kolejnego kroku. W sytuacji towarów takich jak rolety czy markizy konieczne jest podanie wymiarów. Powinniśmy zatem szczegółowo wymierzyć okna i wprowadzić te dane. W zależności od rodzaju zlecenia kolejne etapy będą dotyczyć walorów estetycznych i ewentualnie jakichś dodatkowych elementów związanych z wykończeniem produktu. Jeżeli chodzi o rolety zewnętrzne, zostaniemy także poproszeni o wybór rodzaju sterowania. Rolety zewnętrzne mogą być obsługiwane ręcznie lub w sposób automatyczny. Końcowym etapem korzystania z cennika jest podanie danych osobowych.
Cenniki są rozstrzygnięciem, które cieszy się dużym uznaniem klientów. Głównie bez wychodzenia z domu o dowolnej porze umożliwia sprawdzić cenę planowanego zlecenia. Prócz tego – jest nie tylko i wyłącznie cennikiem, ale rozbudowanym narzędziem do konfiguracji zamówienia. Przeprowadza więc użytkownika przez kolejne etapy. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że w sytuacji zlecenia danego produktu trzeba zwrócić uwagę na ewidentne aspekty. Jest to zatem sposób na to, ażeby dokonywać zakupów w sposób rozsądny, bacząc na wszystkie istotne czynniki, a nie ulegać reklamie, która nie zawiera detali. Jeśli zatem szukamy idealnego rozwiązania do swojego domu lub ogrodu, korzystajmy z konfiguratorów, które stanowią bardzo duże ułatwienie w zakupach.
Zobacz: www.konfigurator.roletyalu.pl.