Posted By
Pomoc prawna – kredyt frankowy

Wszystkie osoby, które posiadają kredyty frankowe i mają problemy ze spłatami, co związane jest w głównej mierze z zwiększającym się kursem walutowym franka szwajcarskiego, powinny zgłosić się do kancelarii adwokackich, które zajmują się kredytami frankowymi. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że pomoc frankowiczom oferowana jest przez kancelarie adwokackie, które zajmują się weryfikowaniem umowy kredytowej, a następnie proponują klientom dokładnie określone rozwiązania, które są dla nich najkorzystniejsze. Warto być świadomym także o tym, że instytucje bankowe bardzo często stosowały w umowach kredytowych tak zwane klauzule niedozwolone, które stanowią prawną podstawę do tego, by taką umowę dosłownie unieważnić.

Jeżeli już więcej mamy podejrzenia, że zawarta z bankiem umowa kredytowa jest nieuczciwa, musimy poszukać fachowej pomocy prawnej.
Pomoc w sytuacji kredytów frankowych – co trzeba wiedzieć?
Zdecydowanie w sytuacjach nieprostych, w których nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, warto korzystać z fachowej pomocy adwokata. Warto dodać o tym, że prawnicy oferują kompleksowe usługi prawne, które obejmują zarówno doradztwo prawne, ale także wykonują czynności przedsądowe, jak też reprezentują klienta przed sądami czy np w sporach z bankami. Powinno się tutaj podkreślić, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe na prawdę bardzo często zawierały wady prawne, które powiązane są w głównej mierze z tym, że banki nie informowały w rzetelny sposób swoich klientów o ryzyku związanym z zaciąganiem kredytów we franku szwajcarskim. Kredyty udzielane na kilkadziesiąt lat wiązały się z ogromnym ryzykiem wzrostu kursu walutowego franka, co było potwierdzone licznymi dokumentami, pomimo to banki bardzo często tych informacji kredytobiorcom nie podawały, a zatem wprowadzały ich w błąd. A dodatkowo niedostatecznie sumiennie informowały także o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się ze wzrostem miesięcznej raty za kredyt, niemniej jednak również ze wzrostem całego salda pożyczki. Stąd też kredyt frankowy zaciągnięty w ten sposób, może być unieważniony przed sądem albo też odfrankowiony. Na nieszczęście banki coraz częściej unikają odpowiedzialności, dlatego powinno się sprawę skierować do sądu, by tam dochodzić swoich praw. A w tej sytuacji z całkowitą czyli stu procentową pewnością przyda nam się pomoc doświadczonego adwokata.

Źródło informacji: pomoc frankowiczom Głogów.