Posted By
Samochód zastępczy z OC

Według obowiązujących przepisów w Polsce, jako ofiara wypadku samochodowego macie prawo do samochodu zastępczego. Jeżeli na skutek wypadku wasze auto znajduje się aktualnie w naprawie lub zostało w pełni zniszczone, to macie prawo do sużywania samochodu zastępczego, który zostanie opłacony z OC sprawcy. Jeżeli już kilka lat temu każde auto z OC należy było wnikliwie uargumentować, by uzyskać je bezpłatnie.

W tym momencie uważa się, że samochód osobowy stał się priorytetowym elementem powszechnego funkcjonowania każdego z nas. Możecie więc bez problemu w tej samej chwili ubiegać się o auto zastępcze, które wam posłuży przez kilka następnych dni lub tygodni. Bez wątpienia w sytuacji wynajmowania samochodu zastępczego na OC kierowcy obowiązuje kilka zasadniczych zasad. Jeśli wasze auto nadaje się do kasacji, to waszym koniecznością jest jak najszybsze nabycie nowego pojazdu. W takim wypadku auta zastępcze przysługują tylko na kilka pierwszych dni po wypadku.
W sytuacji długotrwałej naprawy auta osobowego w warsztacie, na cały okres jej trwania przysługuje wam auto zastępcze z OC sprawcy. Będziecie jednak musieli dostarczyć dokumenty potwierdzające tak długi okres naprawy waszego auta osobowego. Wypożyczony samochód z OC sprawcy będziecie musieli przekazać z powrotem do wypożyczalni jeszcze tego samego dnia, w którym odbierzecie swoje auto. Warto pamiętać o tym zapisie, gdyż za właściwie każdy dzień zwłoki będziecie płacili z własnej kieszeni. Podstawowym celem każdego zakładu ubezpieczeń jest sprawienie, abyście odzyskali wszystko, co utraciliście w chwili wypadku. Zabronione są zatem wszelkie próby wzbogacenia się. Warto więc ze starannością przestrzegać terminu zwrotu auta zastępczego, abyście nie musieli ponieść żadnych dodatkowych kosztów. Bez wątpienia powinniście również skorzystać z tego rozwiązania według przysługującego dla was prawa. Na pewno ułatwi to wam codzienne funkcjonowanie oraz pozwoli o wiele szybciej wrócić do prowadzenia zwykłego życia, które mieliście przed wypadkiem samochodowym.
Źródło: wypożyczalnia aut wyszków.