Posted By
Dzierżawa ziemi pod fotowoltaikę

Zapewne każdy już słyszał o panelach fotowoltaicznych. Warto jednak wyjaśnić bardzo ważne zagadnienia powiązane z tą tematyką. Przede wszystkim fotowoltaika to przyszłościowe oraz funkcjonalne rozwiązanie, która daje możliwość na wytwarzanie energii elektrycznej z energii promieniowania słonecznego.

Należy zaznaczyć, że jest to technologia przyjazna środowisku, ponieważ praca paneli fotowoltaicznych nie sprawia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Ponadto, panele fotowoltaiczne znajdują zastosowanie zarówno na domach jednorodzinnych, jak również na rozległych farmach fotowoltaicznych, które są stawiane przez gospodarstwa rolne czy bardzo duże firmy. Nie powinno więc nikogo dziwić, że coraz bardziej popularne usługą jest dzierżawa gruntu pod farmę paneli fotowoltaicznych.
Grunty przeznaczone na farmy fotowoltaiczne – co warto mieć świadomość tego?
Głównie warto podkreślić, że dzierżawa ziemi pod fotowoltaikę to rozwiązanie, które zapewnia stabilizację finansową. Firmy, które oferują takie usługi, proponują swoim klientom wręcz do kilkunastu tyś. pln za hektar wydzierżawionej ziemi pod farmę fotowoltaiczną. Warto mieć na uwadze również, że instalacje fotowoltaiczne są rozstrzygnięciem ekologicznym, jak również bezpiecznym. Ich montaż trwa krótko, obsługa nie wymaga zbyt sporo pracy. Co więcej, w przeciwieństwie do turbin wiatrowych panele fotowoltaiczne nie generują hałasu. Nie jest więc zaskoczeniem, że dzierżawa gruntu pod instalację fotowoltaiczną to rozwiązanie, z którego coraz chętniej korzystają właściciele działek rolnych albo innych gruntów. Sporo firm korzysta z tego rozwiązania, ponieważ wydzierżawienie ziemi pod farmę fotowoltaiczną jest wyjściem proekologicznym, w związku z tym buduje pozytywny wizerunek firmy w oczach klientów oraz kontrahentów. W związku z tym dzierżawa gruntu pod farmę pv staje się formą marketingu, która reklamuje firmę jako proekologiczną i nastawioną na technologie przyszłościowe a także przyjazne środowisku. Warto pamiętać też, że umowy na dzierżawę ziemi są podpisywane nawet ma kilkadziesiąt lat, co gwarantuje stały zysk. A przy tym, stawka jest rewaloryzowana co roku o wskaźnik inflacji. Jeżeli zatem jesteśmy właścicielami gruntów, warto prześledzić także taką możliwość, by wynająć go firmie, która instaluje systemy fotowoltaiczne.

Polecana strona: dzierżawa gruntu pod farmę pv.