Posted By
Gdzie sprawdzą się antresole magazynowe?

W magazynach stosuje się różnorakie rozwiązania, które pozwalają na wydajne przechowywanie różnych produktów, zarówno na paletach, jak także luźnych. Wybór odpowiednich rozwiązań uzależniony jest między innymi od dostępnej przestrzeni w magazynie, jak także profilu działalności, a zatem przykładowo charakterystyki magazynowanych produktów. Jeżeli zamierzamy przechowywać towary na paletach, to ze stuprocentową pewnością warto zainwestować w mocne regały paletowe, które pozwalają między innymi na dostęp do towaru za pomocą wózków widłowych.

Pamiętajmy o tym, że ten rodzaj regału musi się charakteryzować przede wszystkim stabilną a także mocną konstrukcją, jak też sporym udźwigiem, a więc zastosowaniem materiałów o dobrych właściwościach użytkowych.
Regały i półki – jakie rodzaje wybierać do magazynu?
Głównie musimy zwrócić uwagę na żywotność danych towarów, a zatem użycie konkretnych tworzyw oraz surowców przeznaczonych do ich wykończenia. W przypadku magazynów czy sklepów najlepiej sprawdzają się regały metalowe, a zatem takie, których profile a także słupy są zrobione ze stali, dodatkowo galwanizowane a także malowane proszkowo, co zabezpiecza taki produkt przed działaniem niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć czy substancja chemiczna, ale też przed korozją a także uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być spowodowane na przykład stosowaniem wózków widłowych na hali magazynowej. Takie właściwości posiadają między innymi regały wspornikowe, które przeznaczone są do przechowywania towarów ciężkich. Ten typ regałów składa się zarówno z podstawy, jak także słupów, natomiast towar magazynowany jest na specjalnych belkach, które odróżniają się dużym udźwigiem. Klienci często wybierają także dodatkowe wyposażenie, tak jak stoły warsztatowe czy specjalne antresole, które stanowią wielopoziomowe systemy regałowe. W antresolach stosuje się np schody oraz chodniki, które umożliwiają obsługę ręczną. Największą dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość maksymalnego zastosowania dostępnej przestrzeni w magazynie czy hali, ponieważ zabudowa tego systemu może sięgać pod sam sufit. Jak się zatem okazuje, klient ma do wyboru różnorodne rozwiązania, które sprawdzają się w sklepach czy magazynach.

Sprawdź: antresole magazynowe.