Posted By
Świetna zabawa dla każdego – trampolina

Aktywność ruchowa stanowi niezbędny szczegół zdrowego stylu życia. Regularny wysiłek fizyczny zapobiega w znaczący sposób otyłości oraz chorobom takim jak cukrzyca. Jest zatem istotnym elementem profilaktyki, który obok zdrowej pełnowartościowej diety, jest odpowiednim sposobem na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji.

Natomiast w dobie internetu, gier komputerowych i mediów społecznościowych nie jest łatwo zachęcić dziecko do zabawy na zewnątrz. Tradycyjne rozwiązania tj. huśtawka już nie działają. Na szczęście pojawiają się nowe pomysły, przykładowo trampoliny ziemne.
Gdzie można stosować trampoliny?
Większość osób kojarzy ten rodzaj trampolin z parkami rozrywki. Natomiast jak się okazuje, trampoliny mogą być również stosowane w otwartej przestrzeni, na przykład na placach zabaw, w ogrodach lub na podwórzu. Ich konstrukcja stworzona jest z materiałów najwyższej jakości. Są zatem stabilne i bezpieczne, jak też odporne na uszkodzenia mechaniczne a także te spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy śnieg. Co interesujące, istnieją różnorodne modele trampolin zewnętrznych. Są to trampoliny okrągłe, kwadratowe, półkoliste, a nawet trampoliny przeznaczone dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednio ogromnej powierzchni, która pozwala wjechanie wózka a także asystę drugiej osoby. Dzięki temu również osoby, które nie mogą korzystać z innych urządzeń dostępnych w umieszczonych na zewnątrz siłowniach czy placach zabaw, mogą się bardzo dobrze bawić z rówieśnikami. Zaletą trampolin jest sposobność tworzenia z nich rozbudowanych systemów poprzez dołączanie kolejnych elementów. Dzięki temu pojedyncza trampolina w ogrodzie może być uzupełniona o kolejne modele, stanowiąc ogrodowy plac zabaw dla wielu dzieci. Jak się więc okazuje, wyposażenie placów zabaw przechodzi prawdziwą rewolucję, co oznacza wymierną korzyść dla najmłodszych. Połączenie tak ważnej dla rozwoju aktywności fizycznej z dobrą zabawą przynosi zdecydowanie najlepsze efekty. Co bardzo istotne, wpływa też na budowanie trwałych relacji z rówieśnikami. Warto zatem świetnie zaznajomić się z ofertą trampolin zewnętrznych i organizując plac zabaw, wziąć pod uwagę też takie rozwiązanie.
Źródło informacji: trampoliny na place zabaw.