Posted By
Jakie kursy organizują szkoły ochrony?

O ile marzy nam się praca w charakterze ochroniarza, to powinniśmy zainteresować się ofertą kursów, jakie organizują szkoły ochrony z wieloletnim doświadczeniem. Trzeba pamiętać o tym, że kursy ochroniarskie odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów. Są to osoby z wieloletnim doświadczeniem w zakresie ochrony mienia i osób, jak również zabezpieczenia imprez masowych.

Co więcej instruktorzy posiadają należyte kwalifikacje pedagogiczne, tak ażeby w umiejętny sposób przekazywać wiedzę kursantom. Warto pamiętać więc o tym, że jeżeli pragniemy rozpocząć swoją karierę zawodową w branży ochroniarskiej, to musimy w pierwszej kolejności zapisać się na kursy organizowane przez szkoły ochrony.
Kursy dla pracowników ochrony – na co zwrócić uwagę?
Trzeba rozpocząć od tego, że kursy dla pracowników ochrony przygotowywane są przez szkoły ochrony, które w swoim zespole posiadają doświadczonych instruktorów. Szkoły ochrony oferują szeroki wachlarz kursów przewidzianych w głównej mierze dla pracowników służb porządkowych oraz informacyjnych w zakresie bezpieczeństwa i obsługi imprez masowych, takich jak koncerty czy pikniki firmowe. Są to też kursy dotyczące edukacji w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej, jak też szkolenia dla pracowników ochrony w zakresie uzyskania pozwolenia na broń. Dużą popularnością cieszy się kurs kwalifikowanego pracownika ochrony, który trwa około trzech miesięcy. W czasie takiego kursu kursanci zdobywają zarówno wiedzę teoretyczną, jak też umiejętności, które są konieczne przy wykonywaniu zawodu kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej. W praktyce oznacza to, że zajęcia są podzielone na lekcje teoretyczne, jak też zajęcia praktyczne. Program takiego kursu obejmuje między innymi zagadnienia teoretyczne związane z ochroną osób i mienia, jak też tematy powiązane z prawem karnym a także cywilnym. Szczególny nacisk kładzie się na zajęcia praktyczne, a zatem w głównej mierze obchodzenie się z bronią palną, samoobronę czy techniki interwencyjne. Jak się więc okazuje, kurs ochrony przewiduje w programie zarówno zajęcia teoretyczne, jak także praktyczne, które dotyczą między innymi pomocy przedmedycznej, technik oraz taktyk interwencyjnych, jak także obsługi broni palnej.

Zobacz więcej: szkoła ochrony.