Posted By
Jakie usługi oferują drukarnie?

O ile potrzebujemy specjalistycznych wydruków bardzo wysokiej jakości, to musimy korzystać z drukarni. Warto dodać o tym, że drukarnia Katowice oferuje kompleksowe usługi, które obejmują w głównej mierze wykonywanie wydruków standardowych, a więc w najczęściej wybieranych formatach takich jak A3, A4, A5 a także A6. Warto być świadomym też o tym, że na specjalne życzenie klienta wykonywane są formaty niestandardowe.

Wydruki realizowane są nie tylko i wyłącznie na papierze ozdobnym o różnej gramaturze, niemniej jednak także na innych materiałach, przykładowo takich jak banery, siatki, czy płyty PCV.
Usługi drukarskie – na co zwrócić uwagę?
Drukarnie oferują szeroki wachlarz usług, który obejmuje między innymi druk offsetowy. Jest to usługa w szczególności korzystna przy większych nakładach, ponieważ wraz ze wzrostem nakładu maleje cena jednostkowa produktu. Co za tym idzie, warto zamawiać spore nakłady korzystając z usługi druku offsetowego. Warto mieć na uwadze też o tym, że druk Katowice to też coraz popularniejszy druk cyfrowy, który tyczy się drukowania rozmaitych materiałów, na przykład biurowych czy promocyjnych. Druk cyfrowy w szczególności zalecany jest w przypadku niskonakładowych materiałów czy publikacji, które muszą charakteryzować się bardzo wysoką jakością produktu. Warto pamiętać też o tym, że w drukarniach poza maszyn drukujących konieczne są również urządzenia dodatkowe, które służą do końcowej obróbki produktu finalnego. Co za tym idzie, na wyposażeniu fachowej drukarni znajdziemy między innymi gilotyny automatyczne do cięcia papieru, bindownice spiralowe czy tradycyjne, jak również urządzenie przeznaczone do specjalistycznego bigowania czy wykonywania zaproszeń składanych. Są to także urządzenia przeznaczone do laminowania. Ponadto, druk cyfrowy daje nam sposobność personalizacji publikacji czy wydruków. Trzeba wspomnieć również o tym, że drukarnia Śląsk oferuje wydruki wielkoformatowe, które wykonywane są na różnym materiale, a więc na banerach, siatkach, specjalnych foliach czy także na papierze ozdobnym. W ten sposób powstają między innymi banery, billboardy, reklamy wielkopowierzchniowe, ścianki wystawiennicze, etykiety samoprzylepne czy fototapety. Jak się zatem okazuje, usługi drukarni są kompleksowe i obejmują wydruki we wszystkich dostępnych formatach.

Zobacz: drukarnia Katowice.