Posted By
Urządzenia medyczne – aparat EKG

W sytuacji niepokojących sygnałów ze strony układu sercowo-naczyniowego warto udać się na badanie EKG. Jest to elektrokardiografia spoczynkowa, czyli badanie serca, które wykonywane jest w sytuacji występowania zaburzenia pracy serca. Jest to badanie, które daje możliwość na wczesnym etapie wykryć poważne choroby związane z układem sercowo-naczyniowym, takie jak niedokrwienie mięśnia sercowego czy zawał serca.

Pamiętajmy jednakże, by badanie wykonywać za pomocą fachowego sprzętu. Do elektrokardiografii wykorzystuje się aparat ekg.
Badanie EKG – co warto mieć świadomość tego?
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że badanie EKG stanowi bazę diagnostyczną w przypadku chorób związanych z sercem czy układem krwionośnym. Wskazaniem do stworzenia tego badania jest między innymi kołatanie serca, czy nadciśnienie tętnicze. Na rynku znajdziemy znaczny wybór urządzeń zastosowanych do wykonywania badania EKG. Warto jednakże korzystać z takowych, które wyróżniają się wysoką funkcjonalnością a także trwałością. Na uwagę zasługuje elektrokardiograf String Opus 1. Jest to aparat nowej generacji, który wyróżnia się bardzo precyzyjnymi pomiarami klinicznymi. A dodatkowo, jest to urządzenie, która pozwala na przenoszenie badań w postaci plików w różnorakich formatach na serwer, na przykład szpitalny. Warto również wspomnieć o innych rozwiązaniach przeznaczonych w tym aparacie. Jest to w głównej mierze wbudowana drukarka termiczna, jak również możliwość podłączenia drukarki zewnętrznej za pomocą kabla USB. Dane w elektrokardiografie przechowywane są w postaci zaszyfrowanej, a więc są stosownie zabezpieczone. Jest to też aparat, który może pracować w dwóch różnych trybach, a mianowicie ręcznym a także automatycznym. W skład urządzenia Opus 1 wliczają się elektrody kończynowe w liczbie 4 sztuk, elektrody przyssawkowe w liczbie 6 sztuk, kabel ekg, wózek do aparatu, jak również rolka papieru, na której drukowane są wyniki badań. W dodatku możemy zamówić też pas piersiowy z elektrodami. Jak więc widać, jest to aparat nowoczesny oraz funkcjonalny, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Umożliwia na wykonywanie precyzyjnych pomiarów pracy serca, a więc jest świetnym rozwiązaniem w diagnostyce chorób układu sercowo-naczyniowego.

Więcej informacji na stronie: ekg string .