Posted By
Wyposażenie medyczne

W sklepach oferujących zarówno sprzęt rehabilitacyjny jak też medyczny znajdziemy między innymi takie praktyczne i uniwersalne rozwiązania jak schodołazy towarowe gąsienicowe. Warto mieć na uwadze o tym, że schodołazy dostępne są w różnych wariantach oraz modelach, a zatem są to zarówno wersje kroczące, jak też gąsienicowe, które mogą być podłączone poprawnie do w zasadzie każdego modelu wózka inwalidzkiego czy także spacerowego. Głównie schodołazy to rozwiązanie, które daje możliwość pokonywanie barier architektonicznych, a więc w głównej mierze takich jak schody.

Pamiętajmy o tym, że decydując się na świetny model powinniśmy zwrócić uwagę w głównej mierze na szerokość, użyteczność jak też komponenty wykorzystane do wykonania. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością takie schodołazy zwiększają zakres sposobności przemieszczania się osób z niepełnosprawnością, a to też podnosi jakość ich powszechnego funkcjonowania.
Sprzęt dla osób niepełnosprawnych – co możemy wybrać?
Na szczęście aktualnie mamy szeroki wybór rozwiązań sprzętu czy także urządzeń, które ułatwiają funkcjonowanie osobom starszym przewlekle chorym czy też niepełnosprawnym. Warto tutaj wymienić między innymi elektryczne wózki pokojowe, które dostępne są w różnorakich wariantach. Warto mieć na uwadze o tym, że wózki elektryczne to głównie wysoki komfort pacjenta. Takie wózki wyposażone są w akumulatory ładowane elektrycznie, dzięki czemu osoba niepełnosprawna może swobodnie przemieszczać się po swoim mieszkaniu, niemniej jednak również na zewnątrz w terenie. Co więcej, takie wózki to też szeregu udogodnień, a zatem możliwość między innymi wybrania adekwatnej pozycji siedziska, niemniej jednak także wyposażenie w podłokietniki podnóżki czy również zagłówek. Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że w ofercie sprzętu medycznego a także rehabilitacyjnego możemy wybrać rozwiązania takie jak krzesła schodowe krzywoliniowe. Warto być świadomym o tym, że krzesła schodowe stanowią alternatywę dla wind schodowych. Głównie takie krzesła schodowe mogą być montowane zarówno w przypadku schodów prostych jak także krzywych, co więcej koszt inwestycji jest znacznie niższy niż w przypadku wind schodowych. Ponadto, sam montaż także zajmuje mniej czasu, ponieważ nie wymaga ingerencji w konstrukcję schodów.

Dodatkowe informacje: łóżko wanny.