Posted By
Jak poprawić widoczność nocą?

Większość Polaków nabywa obecnie używane pojazdy sprowadzone z Zachodu. Samochody te, choć z grubsza sprawne, cierpią na wiele niedomagań. Jednym z tych problemów jest niewystarczająca wydajność oświetlenia, ujawniająca się w nocy. Na szczęście można skorzystać z wyspecjalizowanych usług rzemieślniczych. Naprawa reflektorów samochodowych polega na przywróceniu pierwotnych własności użytkowych.

Natomiast regeneracja lamp samochodowych polega na napyleniu cienkiej warstwy jonów metalu na zwierciadło odbłyśnika. Po dokonaniu wyżej wymienionych czynności, kierowca może z nadzieją i optymizmem patrzeć na przyszłe wyprawy.
Wszystko to było słuszne niestety tylko dla pojazdów wyposażonych w oświetlenie halogenowe. Niestety, ze względu na rozwój nowoczesnych technologii, życie stawia przed nami, użytkownikami samochodów coraz to nowe wyzwania i zwykłe reflektora odchodzą, kolokwialnie mówiąc, do lamusa. Ich miejsce zajmują źródła światła zrealizowane w najnowocześniejszej technologii półprzewodnikowej.
Dioda świetlna w odróżnieniu od tradycyjnej żarówki nie posiada wolframowego żarnika lecz wykorzystuje zjawisko emisji fotonów na złączu nadprzewodnki – pólprzewodnik. Dzięki temu możliwe jest projektowanie lekkich i wydajnych reflektorów. Jak wiadomo, wszystko ma swoje wady i zalety. Te drugie ujawniają się kiedy konieczna staje się naprawa lamp led. Jest to niezwykle drogi i skomplikowany proces wymagający niezwykłej precyzji, silnego zaplecza warsztatowego, a także lojalnej i zmotywowanej załogi.