Posted By
Tagi:
Samochód z OC sprawcy

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Niefortunny wypadek na drodze może przydarzyć się na nieszczęście dla każdego kierowcy bez względu na nasze umiejętności a także doświadczenie na drodze. Na kwalifikacji oraz doświadczenie innych kierowców nie posiadamy na nieszczęście wpływu, niemniej jednak warto co najmniej w takim przypadku znać własne prawa. Jako strona poszkodowana posiadacie szereg praw i przywilejów, z których warto skorzystać.

Poza naprawą auta na koszt sprawcy wypadku a także pokrycia przez niego kosztów waszego leczenia przysługuje wam także auto z oc sprawcy. Według obowiązujących przepisów prawnych podczas naprawy waszego auta osobowego możecie zdecydować się na wypożyczenie auto na koszt sprawcy wypadku samochodowego. Oczywiście sprawca wypadku nie pokryje tych kosztów, niemniej jednak jego zakład ubezpieczeń. Nie warto więc przejmować się sytuacją materialną sprawcy wypadku, gdyż naprawdę nie poniesie on żadnych kosztów.
Obecnie samochód zastępczy jest oferowany dla każdej osoby poszkodowanej. Jeszcze kilka lat temu podstawowym warunkiem uzyskania auta zastępczego było wykazanie konieczności jego posiadania. Według obecnie ustalonego orzecznictwa sądowego, samochód osobowy uznaje się za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Nie musicie zatem specjalnie udowadniać konieczności posiadania auta osobowego podczas naprawy waszego auta. Drobne uzasadnienie o konieczności wożenia dzieci do szkoły lub siebie do pracy jest adekwatnym argumentem, który przymusza określony zakład ubezpieczeń do pokrycia wszystkich kosztów wypożyczenia przez was zastępczego auta osobowego. Decydując się na wypożyczenie auta zastępczego warto zdawać sobie sprawę o panującym terminie jego zwrotu. Według obowiązujących zasad nie możecie oddać tego samochodu w przyszłości, niż jeden dzień roboczy po odebraniu waszego zepsutego auta z warsztatu. Jest to niestety niezwykle ważny termin, gdyż dłuższe przetrzymywanie samochodu spowoduje naliczenie na was dodatkowych opłat. Zakład ubezpieczeń pokrywa koszt wynajęcia samochodu zastępczego tylko w trakcie naprawy waszego auta osobowego.
Sprawdź: samochód zastępczy łomża.