Posted By
Skup samochodów

Jeżeli już nie wiemy, co zrobić ze starym samochodem, to warto dodać o sposobności, jaką jest skup samochodów w Katowicach. Jest to fachowa firma, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie skupowania pojazdów, takich jak samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, niemniej jednak też naczepy, przyczepy czy maszyny budowlane. Jest to ze stuprocentową pewnością bardzo wygodne rozwiązanie, w szczególności jeżeli już zależy nam na tym, aby bardzo szybko pozbyć się starego pojazdu i otrzymać gotówkę do ręki.

Powinno się pamiętać również o tym, że skupy aut funkcjonują również jako stacje demontażu samochodów a także innych pojazdów, w tym maszyn rolniczych a także budowlanych.
Skup i demontaż samochodów – co trzeba wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że auto złom Katowice oferuje swoim klientom kompleksowe usługi, które obejmują zarówno złomowanie pojazdów należące do różnych marek a także modeli, jak także odkupywanie pojazdów, których wartość jest wyższa niż wartość złomowania. Mogą być to różnorodne pojazdy, a więc nie tylko samochody osobowe i ciężarowe, ale również maszyny rolnicze. Nieważny jest rok produkcji czy przebieg, jak również stan techniczny. Kupowane są samochody skorodowane, powypadkowe, zaniedbane, niesprawne czy z usterkami. Co najbardziej istotne, pracownik skupu umawia się z posiadaczem pojazdu na oględziny u niego na miejscu. Po zweryfikowaniu stanu technicznego samochodu pracownik skupu proponuje odpowiednią kwotę. O ile właściciel uznaje tę kwotę za wystarczającą, to wtedy możemy podpisać umowę. Gotówka wypłacana jest właścicielowi na miejscu. Co za tym idzie, nie musi czekać na przelewy. Zakupiony pojazd odbierany jest przez skup za pomocą lawety, dlatego nie musimy ponosić dodatkowych kosztów związanych z transportem. Jak się okazuje, skup samochodów Katowice to usługa kompleksowa, która ukierunkowana jest zarówno do właścicieli pojazdów starych, jak również dla klientów biznesowych, którzy mają do dystrybucji większą liczbę pojazdów, na przykład firmy transportowe. W dodatku warto zdawać sobie sprawę o tym, że o ile nasz samochód jest rzeczywiście w złym stanie, to możemy go przekazać do stacji demontażu pojazdów, a wtedy otrzymamy dokumenty, które uprawniają nas do wyrejestrowania pojazdu w urzędzie. Dzięki temu nie będziemy musieli płacić ubezpieczenia OC za taki samochód.

Więcej: skup pojazdów w Katowicach