Posted By
Zarządzanie flotą za pomocą telematyki

Prowadzenie firmy transportowej to oczywiście ogromne wyzwanie logistyczne. Stąd też warto skorzystać z innowacyjnych rozwiązań, na przykład takich jak oprogramowania informatyczne służące nie tylko i wyłącznie do zarządzania taborem samochodów, ale też do nadzorowania oraz kontrolowania pracy kierowców. Warto dodać o tym, że DBK kontrolowanie taborem to przede wszystkim innowacyjny program telematyczny, który pozwala skuteczną a także terminową realizację zadań transportowych.

Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że jest to program wzbogacony o pakiet, który daje możliwość rozliczania czasu pracy kierowcy. Jest to zatem rozwiązanie nowoczesne, które odpowiada na potrzeby firm działających w branży spedycyjnej logistycznej oraz transportowej, które potrzebują skutecznych niezawodnych narzędzi do zarządzania zadaniami związanymi z realizacją usług transportowych zarówno na terenie kraju jak także oprócz jego granicami.
Jak efektywnie zarządzać taborem pojazdów firmowych w sektorze transportowym?
Zdecydowanie przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po rozwiązania nowoczesne, które dają ogromne sposobności w zakresie w głównej mierze planowania obowiązków transportowych, niemniej jednak również ich skutecznej i terminowej realizacji. Nie ulega wątpliwości, że zarządzanie taborem floty za pomocą systemu telematycznego to rozwiązanie podnoszące skuteczność działania, niemniej jednak również wiążące się z oszczędnością czasu czy również pieniędzy. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że przedsiębiorcy z branży transportowej bardzo często korzystają z takiego nowoczesnego skryptu, który pozwala między innymi monitorowanie w czasie prawdziwym stanu technicznego pojazdu należącego do floty firmowej. Warto dodać o tym, że są to odczyty dotyczące między innymi parametrów pracy poszczególnych podzespołów, a zatem np takich jak silnik, niemniej jednak również wskaźniki dotyczące ekonomicznej jazdy. Są to też funkcje powiązane z oceną stylu jazdy kierowcy czy również poziomu wykorzystania systemów wspomagających. Pamiętajmy również o tym, że kontrolowanie taborem za pomoca telematyka to rozwiązanie, które pozwoli nam uniknąć opóźnień w dostawach spowodowanych np awarią czy usterką auta. Wynika to z faktu, że powiadomienie o takich lusterkach może być przekazywane do autoryzowanych punktów serwisu.

Zobacz również: zarządzanie taborem floty.